Zalety klimatyzacji

Klimatyzacja daje możliwość pełnej kontroli nad parametrami powietrza. Pozwala to stworzyć w pomieszczeniach najkorzystniejszy dla ludzi mikroklimat, a także zapewnić ważnym urządzeniom właściwe warunki pracy.

Zdrowie

Zdrowie i dobre samopoczucie wymagają odpowiednich warunków. Takowe najłatwiej utrzymać w klimatyzowanych pomieszczeniach. Pracując w pomieszczeniach o niewłaściwej temperaturze, wilgotności oraz źle wentylowanych, pracownicy stają się senni, znużeni i odczuwają bóle głowy. Przyczyną tego stanu jest niedotlenienie organizmu i dyskomfort termiczny. Nasze systemy wentylacyjne zapewniają taki klimat w pomieszczeniach przeznaczonych do przebywania ludzi, który w dużym stopniu odpowiada zaspokojeniu potrzeb wynikających z pojęcia komfortu cieplnego. Stworzenie odpowiedniego klimatu pomieszczeń bytowych zapewnia zdrowie i doskonałe samopoczucie!

Wydajność pracy

Tempo i jakość pracy w znacznym stopniu zależą od warunków otoczenia, takich jak np. temperatura powietrza, poziom hałasu, czystość powietrza (w tym skład chemiczny) i wilgotność. Długotrwałe przebywanie w pomieszczeniach o niekorzystnych parametrach obniża jakość i bezpieczeństwo pracy, a także przyczynia się do zmniejszenia odporności na choroby. Wszystkie te czynniki sprawiają, że w źle klimatyzowanych pomieszczeniach wydajność pracy drastycznie spada. Dlatego warto jest zapewnić odpowiednią klimatyzację czy wentylację stanowisk pracy. Przy projektowaniu systemu wentylacji lub klimatyzacji, musimy pamiętać, że istnieją określone wymogi sanitarne. My to wiemy, dlatego nasze systemy są wyjątkowo ciche i wydajne, dzięki czemu zapewniają najlepsze warunki pracy.

Oszczędność pieniędzy

Dzięki instalacji takich rozwiązań, jak pompy ciepła (np. 4kW ciepła z 1kW energii el.) czy szeroko pojęty odzysk ciepła (oszczędność do 80% ciepła, które zwykle tracimy), możliwe jest znaczne ograniczenie kosztów tak ogrzewania, jak chłodzenia, czego nie da się osiągnąć za pomocą tradycyjnych, energochłonnych technologii. Dzięki dobrze zaprojektowanej i wykonanej instalacji klimatyzacyjnej, osiągniemy oczekiwane efekty mniejszym kosztem! Wykorzystanie najnowszej technologii i energooszczędnych urządzeń pomaga zmniejszyć zużycie energii oraz obniżyć wydatki na naprawy, a dodatkowo oszczędność czasu i nerwów.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo ważnych systemów zależy w dużej mierze od spełnienia wymogów technicznych, które dotyczą np. temperatury pracy wymaganej przez producenta danego systemu. Oferowane przez nas urządzenia mają stabilne parametry oraz szeroki zakres pracy urządzeń. Ich praca zapewnia optymalne warunki w takich pomieszczeniach specjalnych, jak np. pomieszczenia serwerów czy ups’ów lub dla instalacji przygotowania „chłodu technologicznego”.

Prestiż

Prestiż klimatyzowanego lokalu jest na pewno wyższy, jeśli zauważalne są jedynie efekty pracy nowoczesnych urządzeń bez niepotrzebnych szumów i zgrzytów. Wyjątkowo szeroka gama modeli wewnętrznych jednostek klimatyzacyjnych umożliwia wkomponowane ich w każde wnętrza.