Wentylacja w teorii

Dobry system wentylacyjny - inwestycja, która się zwróci!

Dobry system wentylacyjny musi być odporny na uszkodzenia mechaniczne, korozję i wilgoć zawartą w transportowanym powietrzu. Te właściwości zależą przede wszystkim od składu i grubości stali, a także typu powłoki ocynku. Dobry system wentylacyjny jest produkowany z wysokojakościowej blachy stalowej ocynkowanej ogniowo dwustronną powłoką o grubości od 200 do 275 g/m2. Grubość i typ blachy są starannie dobierane do typu obróbki każdego z elementów (tłoczenie, zgrzewanie, zaginanie, itd.)

Jedną z najważniejszych cech systemu wentylacyjnego jest jego szczelność

Okrągły system wentylacyjny Lindab wyposażony w fabrycznie montowaną uszczelkę EPDM jest certyfikowany w najwyższej klasie szczelności D zgodnie z normą PN-EN-12237. Najważniejszą zaletą wynikającą z zastosowania uszczelki jest poprawa efektywności energetycznej budynku. Szczelne systemy mogą pracować przy niższym ciśnieniu, a co za tym idzie z mniejszym poborem energii przez wentylatory.

Oszczędność energii pomiędzy identycznymi instalacjami w klasach A i D może sięgać nawet 30%. Dodatkowo takie systemy wentylacji łatwiej zamontować i zbilansować (szczególnie w przypadku systemów VAV), a w trakcie pracy generują mniej hałasu.

Systemy wentylacyjne w naszej ofercie

Dlaczego decyzja o wyborze systemu wentylacyjnego jest tak istotna?

Wentylacja budynku ma kluczowy wpływ na jakość życia, samopoczucie i zdrowie mieszkańców. Poza dostarczaniem świeżego i odprowadzaniem zanieczyszczonego powietrza pełni również szereg innych funkcji. Nowoczesne systemy wentylacyjne skutecznie usuwają wilgoć, kurz, pleśń, substancje chemiczne i inne zanieczyszczenia, a poprzez odzysk ciepła mogą również obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Wyróżniamy dwa rodzaje wentylacji:

  • mechaniczne, które wykorzystują wentylatory lub centrale wentylacyjne do wymuszenia przepływu powietrza i umożliwiają rekuperację (odzysk ciepła),
  • grawitacyjne, polegające na wykorzystaniu pasywnego, generowanego naturalnymi zjawiskami przepływu przez okna i szczeliny w budynku.

Systemy wentylacyjne w naszej ofercie

Firma Centrowent dostarcza najnowsze rozwiązania wiodących producentów urządzeń do wentylacji i klimatyzacji. Oferujemy produkty marek, takich jak: SYSTEMAIR, VENTURE INDUSTRIES, LINDAB, LOXIMIDE, SMAY.

Nasi klienci mogą zawsze liczyć na kompleksową obsługę. Z naszej strony zapewniamy dostawę nie tylko standardowych elementów wentylacyjnych, ale i tych wykonywanych na specjalne zamówienie naszych klientów. Pomagamy w doborze i dostarczamy urządzenia wentylacyjne, takie jak wentylatory, pompy ciepła, klimatyzatory czy kurtyny powietrzne. Możemy także zaprojektować sieć rozdziału i rozpływu powietrza oraz instalacje klimatyzacyjne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów.

Profesjonalne doradztwo i szybkie dostawy

Firma Centrowent specjalizuje się głównie w kompletacji dostaw urządzeń i sieci. Pragniemy pomagać naszym dotychczasowym i przyszłym klientom poprzez fachowe doradztwo oraz profesjonalną, rzetelną obsługę. Robimy co w naszej mocy, by nasi klienci mogli cieszyć się dobrze działającym układem klimatyzacyjnym lub instalacją wentylacyjną.

Tworzenie systemów wentylacyjnych

Przy tworzeniu systemów wentylacyjnych dbamy o to, by składały się z komponentów najwyższej jakości. Dlatego bardzo starannie planujemy każdy element układu – począwszy od rodzaju kanałów wentylacyjnych, poprzez odpowiednie wentylatory czy tłumiki do wentylacji, a na kratkach wentylacyjnych kończąc. Wszystkich ceniących najwyższą jakość w najlepszej cenie, zapraszamy.

Urządzenia do klimatyzacji konstruowane są w różnych wariantach i konfiguracjach, po to aby konsument miał możliwość dostosowania w optymalny sposób systemu chłodzenia do charakteru pomieszczeń. Z tego powodu przed zakupem klimatyzatora, warto dokładnie zapoznać się z technologiami dostępnymi na rynku.

Klimatyzator w systemach wentylacyjnych

Najprostszym systemem klimatyzacyjnym dostępnym na rynku jest monoblok, gdzie wszystkie elementy konstrukcyjne urządzenia umieszczone są w jednej obudowie. W tego typu mechanizmie krąży czynnik chłodniczy, który pobiera ciepło z otoczenia i z wykorzystaniem skraplacza oddaje do pomieszczenia powietrze schłodzone. Jest to rozwiązanie najtańsze i najprostsze w montażu, mimo to nie najnowocześniejsze.

Coraz częściej decydujemy się na montaż klimatyzacji w domu. Klimatyzatory zyskują popularność nie bez powodu. Coraz szybszy rozwój technologii powoduje, że są to urządzenia coraz tańsze, lepsze jakościowo, wydajniejsze, atrakcyjniejsze wizualnie i bezpieczne dla naszego zdrowia.

Klimatyzacja w systemie wentylacyjnym