Kurtyny powietrzne – skuteczna ochrona przed wiatrem

Kortya powietrzna

Okres jesienno-zimowy w Polsce to czas, w którym przejmujący chłód spotęgowany wiatrem sprawia, że odczuwalna temperatura jest dużo niższa od tej, którą widzimy na termometrze.

W takich chwilach marzymy wyłącznie o tym, by jak najszybciej skryć się przed wiatrem w ciepłym pomieszczeniu. Problemem jednak jest, gdy i tam dają się we znaki wpadające przez otwierane drzwi powiewy zimnego powietrza. Rozwiązaniem tej kwestii może być montaż kurtyny powietrznej.

Urządzenia te stosowane są często w budynkach użyteczności publicznej, galeriach handlowych, restauracjach, hotelach czy halach magazynowych.

Zamontowana nad drzwiami kurtyna emituje strumień ciepłego powietrza (lub zimnego w wypadku tzw. „kurtyn zimnych”) zapobiegając tym samym przedostawaniu się do pomieszczenia zimnego powietrza napływającego z dworu.

Dodatkowo działająca kurtyna chroni przed zanieczyszczeniami takimi jak śnieg, czy liście oraz uniemożliwia wydostawanie się ciepłego powietrza na zewnątrz budynku, dzięki czemu łatwiej utrzymać w nim stałą temperaturę.