Klimatyzacja w małych pomieszczeniach: klimatyzatory przenośne

przenośna klimatyzacja do mieszkania

Klimatyzacja jeszcze jakiś czas temu była przywilejem ludzi dobrze usytuowanych.

Jednak z biegiem lat klimatyzacja pomieszczeń dla firm stała się głównym celem firma produkujących klimatyzatory, a co za tym idzie – urządzenia te znacznie potaniały. Pojawiło się również więcej typów klimatyzatorów, w tym klimatyzacja centralna dla całego domu lub klimatyzatory przenośne. Możliwość zamontowania klimatyzacji w swoim domu zyskał więc również zwykły Kowalski. Osoby posiadające małe mieszkania lub pracujące w małych pomieszczeniach często marzą o systemie klimatyzacji, gdy tylko nadejdą pierwsze upały. To właśnie one są głównymi klientami, którzy decydują się na zakup wyżej wspomnianego klimatyzatora przenośnego.

Klimatyzatory przenośne, nie wymagające instalacji

Klimatyzatory przenośne, jak sama nazwa wskazuje, można przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia. Są skonstruowane tak, że nie wymagają montowania na ścianach na stałe żadnych elementów. Właśnie ten montaż bywa często problematyczny. Właściciele kawalerek i mieszkań jednopokojowych często narzekają, że podczas upałów w mieszkaniu ledwo można wytrzymać. Ponieważ przeważnie okna tak małych mieszkań są skierowane na jedna stronę bloku, nie da się w nich nawet zrobić przeciągu. Gdy lokatorzy są zdeterminowani aby założyć w mieszkaniu klimatyzator okazuje się, że nie dostają zgody od administracji budynku na umieszczenie skraplacza na elewacji. Dlatego nie pozostaje im nic innego jak zakup klimatyzatora przenośnego.

Wygodnie i skutecznie

Jak działa klimatyzator przenośny? To nieduże urządzenie stawia się koło uchylonego okna, do którego doprowadza się specjalną rurę. Rurą klimatyzator odprowadza ciepłe powietrze, a zimne wdmuchuje do pomieszczenia. To wszystko! Świetnie sprawdza się więc tam, gdzie nie da się zainstalować zwykłego klimatyzatora. Klimatyzatory przenośne najczęściej używane są w małych mieszkaniach, ale również w małych warsztatach, garażach i sklepach. Mają jedną wadę: nie są wystarczająco wydajne w wypadku większych pomieszczeń. Klimatyzator w każdej chwili można przestawić lub usunąć z pomieszczenia, co jest szczególnie istotne w małych zakładach usługowych, w których każdy na ścianie jest na wagę złota.

Sprawdź również klimatyzatory do mieszkań, dostępne w naszej ofercie!