Ślężański Mnich - 2 edycja Via Dolny Śląsk 2020

Bike Team Centrowent

2020-07-16

Usunięto obraz.Najliczniejsza impreza dla amatorów kolarstwa w Polsce. PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk to cykl ogólnodostępnych wyścigów szosowych promujący wspaniałe Dolnośląskie trasy rowerowe.

Tym razem przedstawiciele Bike Team Centrowent w składzie Bogumił Stec – Centrowent Wrocław i Krzysztof Zaręba – Centrowent Piła,  postanowili zmierzyć się z okolicami Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Trasa asfaltowa wytyczona przez miejscowości Sobótka –Sulistrowice – Oleszna – Piotrówek – Glinica – Świątniki – Przezdrowice – Sobótka. Dwie takie pętle dały dystans FUN 2 x 28km = 56km.

Sobotni pochmurny poranek 11.07.2020 nie zapowiadał optymistycznej pogody do ścigania, mgła i gęste chmury spowijały cało okolicę, zaczyna kropić. W głowach myśli – będzie ślisko. Jednak z powodu pandemii braku startów, głodu rywalizacji i bark uczestnictwa w podobnych imprezach bardzo chcieliśmy wystartować. Jest to pierwsze spotkanie w nowym sezonie, więc tym bardziej podekscytowanie sięga zenitu. To dla nas test sprawdzenia formy i określenia swojego miejsca wśród bardziej doświadczonych kolarzy amatorów. Rozgrzewka, parę podjazdów, trochę rytmów i przygotowujemy się do startu. Kolarze wypuszczani są co 5 min wg kategorii wiekowej. Ruszyliśmy, od początku podjazd i analiza siły, jak zacząć? do kogo się podpiąć?, pada co raz bardziej. Po kilku kilometrach wchodzimy na właściwe tory, koncentracja, dobór odpowiedniej kadencji pedałowania i kilometry mijają co raz szybciej. Zjazd za Sulistrowicami pozwala osiągać prędkości nawet 60km/h, co z uwagi na ciągłą mżawkę i mokry asfalt jest nie lada wyczynem. Trochę płaskiego do Jordanowa i podjazd do Sobótki i mamy pierwsze kółko. Na drugim dużo wyższa świadomość co nas czeka, więc teoretycznie powinno być lepiej, lecz w nogach 28 km za nami ze średnią prędkością ok 34km/h.  Pogoda trochę odpuściła. Cel utrzymać tempo, obserwować, nabierać doświadczenia. Meta szczęście, endorfiny, radość, uczucie spełnienia. Od razu po przekroczeniu linii mety w głowie pojawia się myśl, dałem radę!, i chcę więcej. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji tego wspaniałego wyścigu. Atmosfera super, organizacja super. Więc jest wszystko to co kochamy. Kilka refleksji, wiemy co poprawić i widzimy się następnym razem.

Bike Team Centrowent

„Zmień klimat na lepszy”

Usunięto obraz.